Strona glowna
Polski
Angielski
Artykuly
Linki
Polska Rzymsko-Katolicka Misja Pastoralna p.w. Św. Brata Alberta
Biuletyny East Bay

Artykuly

Interesujace informacje o aktualnych wydarzeniach polonijnych

35-lecie Ośrodka Harcerskiego Martinez w Kalifornii

Ośrodek Harcerski Martinez w Kalifornii, wkracza w kolejny, 35 rok harcerskiej działalności na terenie obecnej Szkoły Języka Polskiego im. Jana Pawła II. Związek Harcerstwa Polskiego działający poza granicami kraju to wychowująca dzieci i młodzież, 100-letnia organizacja o wspaniałej tradycji i historii oraz jeszcze wspanialszych planach na przyszłość.

Rozpoczynamy ten rok z najlepszą instruktorską kadrą, w której witamy powracającą do nas do opieki nad harcerkami druhnę Elę Białek. Oprócz niej mamy grono doświadczonych instruktorek i instruktorów do wszystkich grup wiekowych.

Skrzatami, czyli dziećmi do lat 7-miu zajmować się nadal będzie druhna Pwd Mariola Jaroń.
Zuchami - dziećmi w wieku od 7 do 11 lat opiekować się będzie, u dziewcząt - Phm Grażyna Winkel z pomocą Pwd Agnieszki Soji, a u chłopców Pwd Adam Warda z pomocą Hm Ryszarda Urbaniaka.
Harcerkami dowodzić będzie jak już pisaliśmy druhna Ewa Białek.
Z Harcerzami (młodzież od 11-15 lat) zbiórki prowadzić będą Pwd Albert Michta z pomocą Pwd Artura Wilczkowiaka oraz Marka Janikowskiego H.O
Wędrownicy, czyli "dorosła" już prawie młodzież w wieku od 15 do 21 lat będzie nam pomagać.
Druhna Phm Ela Łukaszewicz uczyć będzie na zbiórkach wszystkie dzieci - śpiewu oraz przygotowywać okolicznościowe akademie, a Phm Iwona Urbaniak organizować niedziele harcerskie i wszystkie inne uroczystości.
Do pomocy mamy również Szczepowego Phm Adama Babicza oraz pomagającego przy wyjazdach, studiującego obecnie Pwd Roberta Urbaniaka.
Często też zaglądał będzie do nas i pomagał, mieszkający niedaleko, nasz hufcowy - Phm Patrycjusz Grobelny.

Mamy jak widać powyżej najwspanialszą kadrę instruktorską na świecie.

Nasze Koło Przyjaciół Harcerstwa jest częścią ZHP skupiającą osoby pomagające Instruktorom w ich pracy z młodzieżą. Prezesem zarządu jest Irena Grobelna, skarbnikiem Mariola Jaroń i sekretarzem Iza Ziółkowska. Członkami naszego koła są rodzice oraz zaprzyjaźnione osoby.

Plany na nadchodzący rok oprócz uczestniczenia w zbiórkach obejmują udział w Mszach Harcerskich i okolicznościowych akademiach, biwakach narciarskich, biwakach weekendowych, tradycyjnym biwaku wiosennym, obozie, spływie pontonowym oraz kilku planowanych przez nas wycieczkach jednodniowych.

Do zobaczerniu na harcerskim szlaku

CZUWAJ !
Wrzesień 2008 r.
Iwona Urbaniak, phm
(925) 685-6035, iwonka2001@yahoo.com

design by Mariusz Wilkolaski
© copyright 1995-2008, Edmund Lewandowski